Et hektisk og godt år er lagt bak oss

Vi lever i en bransje og en verden som endrer seg raskt. Det setter krav til å ta i bruk nye teknologiske løsninger og nye metoder. I 2015 byttet Cappa dataplattform til Recruitment Manager, en norskutviklet løsning for rekrutteringsselskaper. Løsningen fungerer sømløst på alle plattformer, og er både intuitiv og brukervennlig for kandidatene. Vi lanserte også nye nettsider i samarbeid med byrået Semway.

Noen av våre nye kunder i 2015:

  • Carré Jewellery, dansk smykkebutikk med butikker i Danmark, Nederland, Taiwan, Japan og Norge.
  • Georg Jensen, eksklusivt dansk designhus.
  • Kari Traa, sportstøy og moteklær for kvinner.
  • Kozmos, en annerledes lekebutikk som engasjerer barna. Skiftet navn fra Brio i 2015.
  • MappStore, dansk motekjede for kvinner med butikker i Danmark og Norge.
  • Narvesen, en av Norges ledende servicebedrifter siste 120 år. Eies av Reitan Convenience.
  • Nordic Council of Shopping Centers (NCSC) er organisasjonen som samler og representerer kjøpesentrene i det nordiske markedet.
  • Norsk Moteforum er Norges største arena for innkjøp av motebekledning & accessoirer, med mer enn 540 varemerker og 190 showroms / utstillere
  • Osram, en av verdens ledende produsenter av belysning.
  • Peak Performance, verdenskjent motehus for kvinner og menn.
  • Schmidt, Europas største kjøkkenkjede som nå etablerer seg for fullt også i Norge.
  • Skousen, den danske hvitevarekjeden som tar Norge med storm og begeistring.
  • Voice driver kjedekonseptene Match, VIC og Boys of Europe. De er en ledende aktør innen norsk moteindustri, med ca 250 butikker på landsbasis.

Cappa har en rekke samarbeidspartnere i tilstøtende bransjer. Spesielt fremheves FranchiseArkitekt, som har samlet Skandinavias fremste eksperter på franchise. Cappa er representert i FranchiseArkitekt innen fagområdet rekruttering.

11. mars 2015 var Cappa med å arrangere Franchisekonferansen for andre gang. Konferansen er et samarbeid mellom Konsulentgruppen Franchisearkitekt og hovedorganisasjonen Virke. Konferansen ble en stor suksess med fullt hus og 145 deltakere. Årets konferanse går av stabelen 2. mars 2016. Les mer om konferansen her.

Daglig leder Frode Finsrud i Cappa var i år for tredje gang representant i juryen for å kåre Årets handelsbedrift og Årets retailleder. Kåringen finner hvert år sted under Handelskonferansen som arrangeres av Virke. Norrøna vant Handelsprisen, og John Tørres Thuv (tidligere leder av Ark bokhandel) ble kåret til Årets Retailleder. To verdige vinnere!

Vi er allerede godt inn i det nye året, og det blir spennende å se hvordan nedgangstider innen blant annet olje- og gassindustrien vil ramme andre næringer. Vi føler med dem som blir berørt og håper nedgangstider vil få frem kreativitet og nytenkning som på sikt vil skape fremtidens arbeidsplasser.

Vi ønsker alle et godt og fremgangsrikt år!

Frode Finsrud, daglig leder, Cappa